Akcie a novinky

Sezónna prenosná permanentka lyžiarskej školy

 Tento rok zavádzame novinku v podobe "sezónnej prenosnej permanentky" na lyžiarsku výučbu. VIAC

Aktivity

Kompletná ponuka aktivít na Donovaloch. VIAC

Napísali o nás

Dakujeme uzasnym instruktorom, ze u nasich drobcov vybudovali velmi pozitivny vztah k lyzovaniu. O rok sme tam zas ako na konigrin. Obzvlast velka vdaka instruktorom Philipovi, Filipovi, Nike, Jancimu a hlavne Stanleymu. Vdaka Vam :)
 

Už toto leto - Donovalkovo mestečko a minifarma
Patty Ski Funpark
Patty Ski Donovaly
Funpark
Patty Ski Funpark a Zahradište
PATTY bistro
FAMILY apartments
Booking.com

Na čo si treba dávať pozor pri výbere lyžiarskeho výstroja a oblečenia?


Pri výbere lyžiarskeho výstroja je dôležité si uvedomiť, na čo sa kupuje. Ak ste začiatočník, kúpte si výstroj určený pre začiatočníkov a nie pre pokročilých, s myšlienkou, že ak si kúpite lyže pre pretekára budete jazdiť lepšie.
Lyže je dôležité vyberať podľa tvrdosti a kvality skĺznice. Pre začiatočníkov mäkšie lyže a pre skúsenejších tvrdšie lyže. Dĺžka lyží by mala byť o 10 až 20 cm nižšia ako je výška lyžiara.
 
Pri výbere lyžiarskej obuvi treba venovaťveľkú pozornosť. Lyžiarska obuv by v žiadnom prípade nemala tlačiť a nemala by byť ani príliš veľká. Dôležitá je tvrdosť skeletu. Tvrdšia lyžiarska obuv je určená pre pokročilejších lyžiarov a mäkšia skôr pre rekreačných lyžiarov.
Vhodný druh, správna dĺžka lyží a veľkosť lyžiarskych topánok, to všetko ovplyvňuje pohodlie pri lyžovaní.
 
Ďalšou súčasťou lyžiarskeho výstroja je lyžiarske oblečenie, ktoré má ochrániť pred zimou a vetrom. Malo by mať niekoľko vrstiev. Prvá vrstva je spodnétričko – nátelník s tepelno-izolačnými vlastnosťami, ktoré odvádza vlhkosť a telo udržiava v suchu. Ďalšou vrstvou jefleesové oblečenie, okrem toho, že odvádza vlhkosť, dodáva telu hrejivosť.
Vetrovka je vhodná vodeodolná a priedušná. Väčšina lyžiarskych vetroviek má zadný diel predlžený a sú vybavené protisnehovým pásom.
 
Lyžiarske rukavice sú tiež veľmi dôležité, chránia ruky pred nepriaznivými vplyvmi počasia.
Mali byť maximálne o 5 mm dlhšie ako prsty.

Bc. Patricie Vajdová

Majiteľka lyžiarskej školy Patty Ski
www.lyziarskaskola.sk