Ako sa dostať na Donovaly?

Do Donovál sa dostanete smerom z Banskej Bystrice, keď prejdete po hlavnej ceste popod dva drevené nadjazdy, cca o 200 m je drevená autobusová zastávka, pri ktorej je odbočka vpravo na časť Mistríky. Odtiaľ 100 m je budova lyžiarskej školy Patty Ski (žltá s farebnými motívmi).
Ak prichádzate do Donovál smerom od Ružomberka, cca o 200 m je odbočka vľavo hneď pri drevenej autobusovej zastávke smerom na Mistríky. Odtiaľ 100 m je budova Patty Ski lyžiarskej školy (žltá s farebnými motívmi).

Google mapa

GOOGLE street view

Street view

Patty ski

GPS N 48.87543° , E 19.23157°
Patty SKI s.r.o. • Donovaly – Mistríky 467, 97639

Video príjazdu

Banská Bystrica – Donovaly

Ružomberok – Donovaly

Základné informácie pre osobnú automobilovú dopravu

Pri individuálnej doprave autom si pozrite základné informácie týkajúce sa automobilovej dopravy na Slovensku – najvyššiu povolenú rýchlosť, ceny pohonných hmôt, zoznam čerpacích staníc LPG, alebo iné „drobnosti“, ktoré vám môžu poslúžiť. Určite každého motoristu poteší parkovanie na Donovaloch zadarmo – a k tomu aj ďalšie novootvorené parkovacie miesta! Nezabudnite, že na diaľniciach a rýchlostných komunikáciách potrebujete dialničnú nálepku!

Odporúčané trasy

Bratislava – Donovaly
Trasa 1: 229 km, 3 hod. 10 min.
Bratislava – Trnava – Nitra – Zvolen – Banská Bystrica – Donovaly

Košice – Donovaly
Trasa 1: 221 km, 3 hod. 5 min.
Košice- Prešov – Poprad – Liptovský Mikuláš – Ružomberok – Donovaly

Brno – Donovaly
Trasa 1: 359 km, 4 hod. 22 min.
Brno – Brodské – Bratislava – Trnava – Nitra – Zvolen – Banská Bystrica – Donovaly
Trasa 2: 270 km, 4 hod. 23 min.
Brno – Uherské Hradiště – Starý Hrozenkov – Trenčín – Prievidza – Zvolen – Banská Bystrica – Donovaly
Trasa 3: 300 km, 4 hod. 47 min.
Brno – Uherské Hradiště – Starý Hrozenkov – Trenčín – Žilina – Ružomberok – Donovaly

Ostrava – Donovaly
Trasa 1: 200 km, 3 hod. 10 min.
Ostrava – Frýdek-Místek – Makov – Žilina – Ružomberok – Donovaly
Trasa 2: 203 km, 3 hod. 15 min.
Ostrava – Karviná – Český Těšín – Svrčinovec – Žilina – Ružomberok – Donovaly

Olomouc – Donovaly
Trasa 1: 233 km, 3 hod. 50 min.
Olomouc – Valašské Meziříčí – Makov – Žilina – Ružomberok – Donovaly

Vzdialenosti do PARKu SNOW Donovaly z ďalších miest v Českej republike:

Pardubice – 371 km
Hradec Králové – 373 km
Praha – 540 km
České Budějovice – 544 km
Plzeň – 626 km
Liberec – 632 km

Doprava lietadlom

Na výber máte samozrejme aj možnosti leteckej dopravy. Najbližšie letiská sú Banská Bystrica – Sliač 35 km a Poprad – Tatry 130 km

Pre pracovné ale aj dopravné lety je na Slovensku k dispozícií 6 medzinárodných letísk: Letisko M.R.Štefánika Bratislava, Letisko Košice, Letisko Poprad, Letisko Sliač, Letisko Piešťany a Letisko Žilina. Najbližšie letisko sa nachádza na Sliači, v Žiline a v Poprade. Záleží však od dohodnutej prepravy, kde vystúpite z lietadla. Vzápätí môžete využiť pravidelné spojenie na Park Snow Donovaly železnicou alebo autobusom.

Pravidelné a nepravidelné letecké spojenia Slovenskej republiky s Európou a so svetom zabezpečuje letisko najmä Schwechat vo Viedni. Letisko Schwechat je hlavným medzinárodným letiskom Rakúska a je od Bratislavy vzdialené len 50 km. Existuje pravidelné autobusové a železničné spojenie Bratislava – Schwechat. Rovnako je k dispozícií aj letisko Budapešť, ktoré je hlavným medzinárodným letiskom Maďarska, vzdialeným od Bratislavy 250 km. Je možné využiť aj Letisko Ruzyne Praha v Českej republike, z ktorého existuje pravidelné letecké napojenie na Letisko M. R. Štefánika Bratislava.

Lety na Donovaly – Najlepšie Aerolinky

Nízko nákladové Aerolinky
Nízko nákladové aerolinky- ceny od 1 EUR

SKY EUROPE
Lety z Londýna do Budapešti (200Km), Bratislavy (240 km), Popradu (90 Km)

WIZZAIR
Lety z Liverpolu a Londýna do Budapešti

EASYJET
Lety z Newcastle, Bristol a Londýna do Budapešti a z Londýna do Bratislavy (SK)

JET2
Lety z Manchestru do Budapešti

Pravidelné linky
Cena začína od 6O-8O EUR.

British Airways
Lety z celej UK do Budapešti

Zabezpečujeme dopravu z letiska na Donovaly a späť. Prosím kontaktujte nás pre rezervácie.